Naujienos

Metalo laužo surinkimo procedūra

Metalo laužą galite atvežti į supirkimo aikštelę patys arba galite pasinaudoti mūsų įmonės transportu.
Fiziniai asmenys, pristatantys metalo laužą, su savimi turi turėti asmens dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę) išduotą Lietuvos Respublikoje

Apmokėjimo sąlygos
Priduoto metalo laužo kaina skaičiuojama pagal svorį, metalo kategoriją, kokybę ir tuo metu galiojančius supirkimo įkainius.
Atsiskaitome iš karto po metalo priėmimo: grynais pinigais arba banko pavedimas į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

FIZINIŲ ASMENŲ DĖMESIUI! Iki š.m. sausio 1 d. fizinis asmuo parduodamas metalo laužą turėdavo pateikti asmens dokumentą. Pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, pajamos gautos pardavus spalvotųjų ir juodųjų metalų laužą apmokestinamos taikant 15 procentų mokesčio tarifą, supirkėjas nuo kainos skaičiuoja 15 procentų mokestį ir jį perveda į biudžetą. Šią mokesčio dalį asmuo kitais metais deklaruodamas savo pajamas galėdavo susigražinti. Pastebime, jog nuo 2014-01-01 taikomas 5 procentų mokesčio tarifas, kurio susigražinti nebebus galima.

DRAUDŽIAMŲ SUPIRKTI NETAURIŲJŲ METALŲ LAUŽO IR ATLIEKŲ SĄRAŠAS
Sąrašas


Tvenkiniai

Visi mes esame žmonės ir klystame, pagrindinės klaidos, kurias darome nutarę pasigražinti gerbuvį:
Neįvertiname darbų trukmės, ypač jei neturim toje srityje patirties. Mūsų patirtis rodo, kad šį suplanuotą laiką turite dauginti mažiausiai iš 5. Optimizmas kartais nuvilia.
Dauguma mano, jog gerbuvio, aplinkos tvarkymas yra pavasario darbas. Galime motyvuotai teigti, kad tai klaida.
Manytina, jog praktiškai visi pagrindiniai aplinkos tvarkymo darbai gali būti sėkmingai atliekami ir šaltuoju metų laiku. Medžių pjovimui, tvenkinių kasimui ir kitiems darbams šaltis neturi įtakos. Tačiau pamąstykite, kokią įtaką pavasario bumas turi aplinkos tvarkymo kainoms?
Pavasarį, sunkiasvorė techniką pažeidžia ištižusius lauko kelius, kiemą ar vejas. O po pirmųjų stiprių šalnų, technika gali važiuoti jūsų kiemu palikdama minimalias žymes. Drėgnos, pelkėtos vietos ženkliai lengviau tvarkomos esant įšalui. Taip apsaugomas jūsų sklypas ir taupomi jūsų pinigai, kuriuos panaudotumėte aplinkos sutvarkymui po technikos.

Tvenkinių kasimas - naudingi patarimai.Ką verta žinoti nusprendus kasti tvenkinį:
Patikimas paslaugos teikėjas –patarimas Nr. 1. Klauskite apie patirtį, nuvažiuokite apžiūrėti jūsų pasirinkto rangovo kastų tvenkinių, klauskite rekomendacijų.
Svarbu žinoti kokius darbus rangovas atliks už sutartą vieno aro tvenkinio kasimo kainą (kas įskaičiuota į kasimo kainą). Ar įskaičiuotas žemės lyginimas, kiek kainuos technikos atvežimas.

sekantis klausimas - ar jūsų pasirinkti paslaugos teikėjai turi lygiakraštį planiravimo kaušą? Tai svarbu nes, profesionaliai atlikus tvenkinio kasimo darbus rangovas turi išlyginti žemę, darbus atlikus su šiuo priedu jūs galite sėti veją, jokių papildomų darbų bei technikos nereikia. Jums tai tik į nauda taupant lėšas skirtas tvenkinio kasimui.

Savaime suprantama, bet mažai kas apie tai pamąsto(reljefas) pasikeis. Pvz. Tuo atveju, kai kasite nedidelį 10 arų tvenkinį, kurio gylis yra 3 metrai, vidutiniškai yra iškasama apie 2500 kubinių metrų žemės. Norėdami įsivaizduoti koks tai kiekis, įsivaizduokite 208 sunkvežimius pilnus žemės, iš kurių kiekvienas talpina po 12 kubinių metrų. Toks žemės kiekis tikrai turi ženklią įtaką sklypo reljefui.

Žemės lyginimas nėra žemės sustūmimas į jūsų nurodytą vietą ar žemės išvežimas. Iškasta tvenkinio žemė yra išlyginama, tačiau jeigu jūs pageidaujate, kad ji būtų nustumta kitur, pervežta, supraskime, jog tai skirtingi darbai, nerealu tikėtis ar reikalauti rangovo padaryti šiuos darbus už žemės lyginimo kainą.

Tvenkinių kasimo metas. Idealiu atveju tvenkinį iškasti rekomenduojame tokiu metų laiku, kad visi darbai (išskyrus apželdinimą) būtų baigti iki pavasario. Tokiu būdu jūsų tvenkinys maksimaliai prisipildys vandeniu tirpstant sniegui.

Tvenkinių įžuvinimas - pradžioje suformuokite nerštavietes ir žuvims mitybinę bazę. Sukurdami idealias sąlygas žuvų gyvenimui pasieksite norimo rezultato.
Pirkdami žuvis pamastykite, nes dauguma žmonių daro klaidą, įsigydami mažų, bet didelį kiekį ir įvairios žuvies. Jei mūsų tikslas įžuvinimas reiktu elgtis priešingai. Verta įsigyti jau subrendusių ir pasiruošusią nerštui žuvų, kainos atžvilgiu bus tas pats. Žinoma jūsų tvenkinyje žuvies bus mažiau, tačiau palaukite metus ir pajusite sėkmingo neršto rezultatą.

Nerekomenduojame leisti lydekos į tvenkinį, kurio plotas yra iki 5 arų. Sėkmingai išneršus lynams bei karosams galite įleisti vieną stambų ešerį. Jis sėkmingai reguliuos populiaciją ir išrankios ligotas žuvis. Tokiu būdu apsaugosite savo žuvų išteklius, bei sužalotų žuvų.

Kas liečia karpių auginimą. Pastebėtina, jog jūsų įžuvintas tvenkinys nuolat seklės ir vanduo nebus skaidrus. Kodėl? Nes jame gyvena karpiai. Karpiai nuolat rausia tvenkinio dugną ir šlaitus ieškodami maisto. Įžuvinus karpiais rekomenduojame papildomai šerti. taip bent iš dalies vanduo liks skaidresnis ir pristabdysite seklėjimą.

DĖL DIRBTINIŲ NEPRATEKAMŲ PAVIRŠINIŲ VANDENS TELKINIŲ ĮRENGIMO IR PRIEŽIŪROS APLINKOSAUGOS REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO

Tikimės ši informacija yra jums naudinga.


Svečiai tinklalapyje

      Svečiai tinklalapyje: 1Reklama

Jūsų reklamos vieta


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas